UROC, BUT, Spartathlon2013. szeptember 30. (hétfő) 16:50 - biga

Ezen a hétvégén sem maradtunk versenyek nélkül. Visszatekintésünket Amerikában kezdjük az Ultra Race Of Champions 100 km-es távjával, majd a lengyelországi Beskidy Ultra Trailről egy kis összefoglaló és nem maradhat ki a Saprtathlon ahol a nőknél Lubics Szilvi ismét felült a trónra.

Ultra Race Of Champions

Az amerikai Breckenridge városa adott helyet a hétvégi Ultra Race Of Champions 100 km-es ultra táv rajtjának, ahol több mint kétszáz felkészült futó várta a reggeli hét órai rajtot, hogy nekivágjon az idei Skyrunning világkupa utolsó felvonásának. A versenyzőkre váró száz kilométerhez mintegy 3200 m szintemelkedés társult úgy, hogy a pálya végig 2000 m felett haladt és a legmagasabb pontja 3816 m volt. Mindezek mellett a hirtelen jött hideg és hó plusz erőfeszítéseket rótt a mezőnyre. A verseny végig izgalmas csatát hozott, a férfiaknál a frissen a North Face csapatához igazolt amerika Rob Krar diadalmaskodott alig három perccel megelőzve honfitársát, Dakota Jonest. A dobogó harmadik fokára is egy amerikai futó állhatott, Cameron Clayton aki a csapattársát a katalán Kilian Jornetet utasította maga mögé. Utóbbinak a negyedik hely is elég volt, hogy az idén megszerezze a Skyrunning ultra világbajnoki címet. A nagy esélyesként kikiáltott Sage Canaday végig gyomorproblémákkal küzdve az hatodik helyen végzett. A nőknél a norvég Emili Forsberg hasonlóan világbajnokként zárta a Skyrunning világkupát, esélyeshez méltóan ő állhatott a dobogó legmagasabb fokára megelőzve két amerikai riválisát, Stephanie Howe-ot és Michele Yates-et.

Beskidy Ultra Trail

Szeptember 27-én pénteken reggel 8 órakor Dębowiec városából rajtolt a Beskidy Ultra Trail, négy honfitársunkkal a mezőnyben. A 220 km-távot 11000 m szintemelkedéssel a lengyel Maciej Wiecek teljesítette leggyorsabban, kevesebb, mint 36 óra alatt, míg Barta László hetedikként, Márton Dániel és Rudolf István a 10-11-ik, Örsi Anna pedig a 20-ik helyen végzett.

Spartathlon

Ugyan nem terep, de meg kell emlékezni az idei Spartathlonról, mivel idén is szépszámú magyar induló toporgott a rajtra várva az Akropolisz lábánál, hogy maga mögött hagyva 246 kilométert, elfusson a Spárta főterén álló Leonidász király szobráig. Nagyszerű versenyzéssel idén, 2011 után ismét Lubics Szilviának sikerült ez a leggyorsabban a női mezőnyben. A 28:03:04-as idő minden idők harmadik legjobb női ideje. Lássuk a teljesítők névsorát: